Jakim sposobem wybrać lokum, aby wszystko było OK?

002337440.jpgLokalizacja własnego mieszkania to z pewnością istotny czynnik. Pewnie każdy z nas się zgodzi.No co jak co, ale bez cienia wątpliwości nie chcielibyśmy żyć w mało ciekawym otoczeniu, a nadal pewne osiedla w Polsce nie są miłe. Ciężko również żyć na osiedlu na którym najzwyczajniej w świecie niczego nie ma. Co prawda mamy pewnie sklepy czy przedszkola nie tak znowu daleko, miasta w Polsce nie są rozwlekłe jak w chociażby Stanach Zjednoczonych, lecz byłoby fajnie, gdybyśmy zamieszkali w rozsądnie wykorzystanej przestrzeni.

Jeżeli wchodzi w rachubę lokalizacja, bez dwóch zdań bardzo się liczy odległość mieszkania od centrum. To w zupełności typowe, że nigdy nie chcemy spędzać zbyt dużej części dnia na dojazdy - samochodem bądź komunikacją miejską. No właśnie - wypadałoby sprawdzić jak sprawuje się komunikacja miejska. Być może stare osiedla mieszkaniowe są świetnie skomunikowane z resztą miasta, ale często te nowe osiedla są także dobrze skomunikowane z centrum

Lokalizacja to także wartość naszego mieszkania! W bardzo dużym skrócie - jeżeli mieszkanie jest kiepsko położone, choć to właściwie często relatywna sprawa, jego wartość nie będzie rosła. Naprawdę realny scenariusz, iż dojdzie do sytuacji, w której nasze mieszkanie nawet spadnie na wartości. Postarajmy się zatem wybrać to mieszkanie, które będzie korzystnie zlokalizowane. Szczególnie, że generalnie Polska nie należy do grupy państw, gdzie trudno o atrakcyjnie umiejscowioną nieruchomość za nieduże pieniądze. To znaczy - różnice pomiędzy lokalizacjami nie są tak duże, niemalże zawsze będziemy mieli okazję trafić na coś w optymalnej cenie.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że lokalizacja będzie bardzo istotnym czynnikiem przy oglądaniu się za mieszkaniem.